poniedziałek, Sierpień 26, 2019
Psy, opis rasy

Aidi to rasa psa, która przynależy do grupy molosów. Pies ten pochodzi z Afryki Północnej, dokładnie z Maroka. Początkowo pies ten miał służyć wyłącznie do polowań i pilnowania zwierząt hodowlanych. Z uwagi na jego zdolności w tym kierunku, również w dzisiejszych czasach może pełnić funkcję doskonałego stróża.

Pies Aidi - źródło obrazka Petzmag.com

Pies Aidi – źródło obrazka Petzmag.com

Aidi jest psem muskularnym i silnie zbudowanym. Sierść ma gęstą i długą przede wszystkim w okolicach ogona i tylnych nóg. Wokół szyi zaś grzywa jest nieco dłuższa. Tak charakterystyczna szata to podstawowa ochrona przed zimnem, deszczem, a nawet zagrożeniem ze strony dzikich zwierząt. Aidi rośnie do 62 cm. Może z kolei ważyć do 35 kg.

Aidi to pies, który jest niezwykle czujny, a przy tym posiada instynkt obronny, co świadczy o jego umiejętnościach obronnych. Pies jest nieufny wobec ludzi, których jeszcze nie zdążył dobrze poznać. Aidi jest niezwykle energiczny i wyróżnia się również zwinnością. Psów tej rasy nie wykorzystywano jako typowych psów pasterskich, ale z kolei były doskonałymi obrońcami stad. Aidi to pies, którego nie spotyka się w Polsce. Może żyć maksymalnie około 11 lat.

Leave A Response