sobota, 25 marca, 2023
Psy, opis rasy

Beagle harrier jako rasa psa, zaliczany jest do grupy psów gończych oraz posokowców i ras pokrewnych. Gości w sekcji psów gończych średniej wielkości. Pies tej rasy pojawił się w XIX wieku. Uzyskano go w efekcie skrzyżowania beagla z herrierem i poitevinem. Pies ten użytkowany jest głównie w łowiectwie. Znany jest jako średniej wielkości krótkowłosy pies, który wyróżnia się przede wszystkim szybkością i wytrzymałością. Pies pochodzi z Francji.

Beagle harrier - źródło obrazka Puppydogweb.com

Beagle harrier – źródło obrazka Puppydogweb.com

Beagle harrier to pies osiągający wysokość od 45 do 50 cm. Jego waga mieści się w granicach od 20 do 25 kg. Pies danej rasy ma gęstą, niezbyt krótką sierść, która przylega do ciała. Posiada raczej umiarkowaną głowę, ma szeroko rozstawione i ciemne oczy, a także krótkie i średniej szerokości uszy. Wyróżnia się solidnie umięśnionym tułowiem i głęboką klatą piersiową. Ma jednocześnie mocne i proste kończyny oraz dobrze rozstawione, skośne biodra. Jego umaszczenie to trzy kolory: płowy z czarnym nalotem i białym.

Beagle harrier może żyć od 12 do 14 lat. Ewentualne problemy zdrowotne psa tej rasy to dysplazja bioder, a także zaćma. Czyszczenie uszu oraz wyczesywanie jego sierści, to w zasadzie podstawa i wszystko co należy uczynić w zakresie pielęgnacji.

Beagle harrier to przede wszystkim żywy i bardzo energiczny pies, a przy tym inteligentny oraz podatny na tresurę. Warto jednak zaznaczyć, że wymaga konsekwentnego i doświadczonego opiekuna, który będzie umiał się tym zająć. Jest pozytywnie nastawiony do życia, do obcych podchodzi z dystansem. Kocha spacery, szczególnie te najdłuższe i bardzo lubi wędrować po lesie. Może przebywać z dziećmi, nie jest wobec nich agresywny. Hodowcy mówią, że jest psem bardzo tanim w utrzymaniu. To przede wszystkim pies, który nie lubi samotności. Stale oczekuje kontaktu z człowiekiem. Ciasne mieszkanie szczególnie w bloku nie będzie dla niego dobrym miejscem pobytu. Pies ten najlepiej czuje się w domu z ogrodem, z którego może korzystać kiedy tylko ma taką potrzebę.

Leave A Response