środa, 31 maja, 2023
Psy, opis rasy

Bichon frise to rasa psów, którą zaliczono do grupy psów przeznaczonych do towarzystwa. Należy do sekcji biszonów oraz ras pokrewnych. Początkowo pies danej rasy był znany we Włoszech i Francji. Na Teneryfie pojawił się za sprawą Hiszpanów. Już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie słodkiego, łagodnego pieska.

Pies bichon - źródło obrazka Wikipedia.org

Pies bichon – źródło obrazka Wikipedia.org

Bichon frise rośnie do wysokości równej maksymalnie 30 cm. Waży od 5 do 6 kg. Ma długą sierść nieco skręconą i bardzo miękką w dotyku. Głowę trzyma dumnie wysoko, a jego oczy są ciemne i bardzo wesołe. Występuje w czysto białym kolorze. Przez to jego włosy są narażone na szybkie oraz częste zabrudzenie.

Bichon frise bez problemu przystosowuje się do warunków mieszkaniowych, jeżeli tylko ma możliwość spacerowania na zewnątrz, czego jak każdy inny pies bardzo potrzebuje.

Pies tej rasy wymaga regularnego szczotkowania, które powinno odbywać się dwa razy w tygodniu. Raz w miesiącu należy go kąpać. Sierść jest biała, więc wymaga stosownej i intensywnej pielęgnacji. Ponadto należy pamiętać, aby podcinać końce włosów, które są spiralnie skręcone.

Leave A Response