czwartek, 30 marca, 2023
Psy, opis rasy

Imiona dla psa

W dzisiejszych czasach wybór imienia dla psa można by przyrównać do wyboru imienia dla dziecka. W końcu ludzie na tyle kochają swoje zwierzęta, iż chcą im nadać imię równie oryginalne i doskonale dopasowane. Problem jednak polega na tym, że wcale nie jest łatwo trafić na to imię, które w stu procentach pasowałoby do psa i zarazem podobało się właścicielowi.

Oryginalny obrazek znaleziony na stronie Animalia-life.com

Obrazek znaleziony na stronie Animalia-life.com (modyfikacja Maltanczyki.info)

Eksperci podpowiadają, że dobre imię dla psa to przede wszystkim takie, które wiąże się z jego indywidualnością. Co to oznacza? Chodzi tu o to, aby imię pasowało do pochodzenia psa, jego rasy, sposobu bycia i zachowania czyli charakteru, a także do wyglądu. Często wspominają również, by imię to nie było wulgarne, nikogo nie obrażało i by sam właściciel tego czworonoga nie wstydził się go.

A oto przykładowe imiona dla psów: Abakus, Ajron, Bas, Bazyli, Czups, Czuczu, Daris, Dibo, Ebi, Ecler, Fador, Fazi, Garo, Gift, Hagi, Hiko, Kajko, Obis, Tafi, Zack.

To lista propozycji, ale tak naprawdę jeżeli właściciel czworonoga dobrze się zastanowi i nieco pokombinuje, sam wpadnie na oryginalne imiona dla swojego psa. Może z samej obserwacji zwierzaka na myśl przyjdą jakieś ciekawe sugestie. Warto tylko pamiętać o jednej konkretnej zasadzie – imię powinno być krótkie. Takie jest łatwe do zapamiętania dla psa i proste w wymowie.