czwartek, 30 marca, 2023
Psy, opis rasy

Maltańczyk to idealna rasa dla osób szukających łagodnego pieska, który z chęcią będzie spędzał czas z dziećmi nawet tymi najmłodszymi. To także doskonały wybór dla tych, którzy boją się zdecydować na psa ze względu na konieczność długich spacerów. Maltańczyk to pies domator na dodatek największy ze wszystkich znanych ras. Doskonale czuje się w domu, na kanapie, spędzając czas z członkami rodziny. Te niewielkie czworonogi są niezwykle towarzyskie, a do tego miłe, zabawne oraz bystre. Szybko i bardzo intensywnie przywiązują się do swoich właścicieli, a rozstanie bywa dla nich naprawdę bolesne. Właściciel Maltańczyka musi więc mieć na uwadze fakt, że piesek ten często będzie domagał się uwagi, głaskania, przytulania i wspólnego spędzania czasu.

Maltańczyki - źródło obrazka Fanpop.com

Maltańczyki – źródło obrazka Fanpop.com

Maltańczyk lubi łączyć wypoczynek ze wspólnie spędzanym czasem z domownikami. Najlepiej przygotować mu jego kącik do leżenia i spania w miejscu, z którego będzie mógł łatwo obserwować to co dzieje się w domu. Dodatkowe posłanie warto umieścić mu na balkonie skąd zwykle lubi obserwować to co dzieje się na zewnątrz. Podczas spacerów traci już tak wielką ciekawość. Nie lubi biegać i chodzi tuż przy nodze właściciela. Gdy pojawi się na horyzoncie inny pies (nawet sporo większy) chętnie będzie się z nim bawić. Maltańczyk to rasa, która doskonale dogaduje się z innymi zwierzętami (także koty). Z wielką przyjemnością piesek będzie bawić się z nowym przyjacielem, a nawet opiekować się nim np. udostępniając mu własne posłanie.

Samotność i brak zainteresowania to największa tragedia, jaka może spotkać Maltańczyka, dlatego też nie poleca się posiadania psa tej rasy osobom, których mieszkania często stoją puste oraz tym, które są zabiegane i nie będą mieć czasu na wspólną zabawę z pupilem. Pełna miska i kilkuminutowy spacer trzy razy dziennie, to za mało, by piesek był szczęśliwy. Jest to natomiast świetny wybór, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Z pewnością pokochają one to zwierzątko tak samo mocno, jak ono je. Nie ma drugiej tak bardzo oddanej ludziom rasy psów.

Leave A Response