czwartek, 30 marca, 2023
Psy, opis rasy

Pieski maltańczyki są tak słodkie, szczególnie gdy są jeszcze szczeniakami. Jednak one rosną, a wraz z nimi rośnie sierść. Aby pies ten wciąż wyglądał idealnie, trzeba poddawać go regularnym zabiegom, mając tu oczywiście na myśli strzyżenie i podobne działania, w celu uzyskania doskonałej fryzury.

Maltańczyk z długą sierścią nie wygląda najlepiej. Wówczas sprawia wrażenie zaniedbanego. Dlatego właściciele tych czworonogów decydują się na regularne wizyty w salonie przeznaczonym dla zwierząt. Tam mogą poddać swojego zwierzaka strzyżeniu, które pozwoli uzyskać niesamowity efekt. Pod hasłem maltańczyk strzyżenie można znaleźć liczne podpowiedzi, co takiego zrobić na głowie maltańczyka, albo z kolei jak przyciąć mu włosy, aby prezentował wyłącznie swoje atuty.

Maltańczyk - obrazek znaleziony na Cwahi.net

Maltańczyk – obrazek znaleziony na Cwahi.net

Maltańczyki z reguły strzyże się w ten sposób, aby tułów był dość krótki, ale za to by z kolei niewielka kępka dłuższych włosów znajdowała się na głowie. Takie działanie zapewnia możliwość upięcia włosów, związania kokardą, czy wykonanie innych ciekawych stylizacji. Wówczas pies wygląda na zadbanego, a i ogólnie prezentuje się całkiem nieźle. Jeżeli chodzi o rasę psów maltańczyk fryzury są tu praktycznie dowolne. W zasadzie wszystko zależy od hodowcy na co konkretnie się zdecyduje. W Internecie jest mnóstwo podpowiedzi, więc nie trudno na nie trafić. A swoją drogą, jeżeli ktoś już posiada tego przesympatycznego pieska, to na pewno jeszcze przed zakupem zwierzaka zdobył wiedzę zarówno na temat hodowli jak i fryzur czy strzyżenia.

Leave A Response