sobota, 25 marca, 2023
Psy, opis rasy

Maltańczyk jest jedną z najbardziej oryginalnych ras psów, która zalicza się do psów towarzyskich. To niewinnie wyglądający piesek o białym futerku, który może być doskonałym przyjacielem człowieka o wielkim sercu.

Maltańczyk miniaturka opis
Nie trudno zauważyć, że maltańczyki miniaturki mają przede wszystkim lśniącą, śnieżnobiałą sierść. Włosy tego zwierzaka są jednolite, proste i bardzo przyjemne w dotyku. Aby jednak taka uzyskać, trzeba sporo nad nią pracować. Maltańczyki bywają wymagające pod tym względem. Poza tym, że pies maltańczyk miniaturka wygląda przepięknie, ma w dodatku niesamowity charakter. To na pewno nie pies, który ciągle wyleguje się na kanapie. To zwierzak niezwykle energiczny i ruchliwy. Dlatego warto wybrać się z nim na spacer tam, gdzie będzie mógł się wybierać. Poza tym trzeba wspomnieć, że jest psem przywiązującym się do swojego opiekuna. Nie lubi samotności i źle ją znosi. niewątpliwie miniaturka maltańczyk to pies bardzo łagodny dla otoczenia i jednocześnie niezmiernie wesoły. Są inteligentne, a to przekłada się na sprawną naukę różnych sztuczek.

Maltańczyki - źródło obrazka Wikipedia.org

Maltańczyki – źródło obrazka Wikipedia.org

Maltańczyk miniaturka hodowla
Jeżeli chodzi o hodowlę, maltańczyk miniatura ma swoje oczekiwania. Wiadomo, że potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pies ten będzie oczekiwał od opiekuna kąpieli z użyciem odpowiedniego szamponu, czesania, czyszczenia uszu, przemywania oczu wodą i pielęgnacji uzębienia. Poza tym do obowiązków hodowcy należy też ustalenie diety. Przygotowując mu dietę, warto wzbogacić ją surowym, chudym mięsem pokrojonym w kostkę, albo zmielonym, rozgotowanym ryżem oraz gotowanymi warzywami bądź owocami. W ofercie sklepów są też gotowe karmy, ale muszą być przystosowane dla tej rasy i pełnowartościowe. Wiadomo już, że mini maltańczyk potrzebuje wyjść na zewnątrz, oczekuje towarzystwa, a więc po prostu potrzebuje opiekuna, który poświęci chociaż część dziennego czasu.

Maltańczyk miniaturka cena
Aby sprawdzić ile kosztuje taki słodki piesek, wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać słowa maltańczyk mini, albo nawet jedno słowo maltańczyk. Wówczas można zauważyć, że jest dość licznie sprzedawany. Ogłoszenia prezentują coraz to atrakcyjniejsze pieski, a ceny są różne. Niektórzy gotowi są oddać pieska za darmo, inni cenią się wysoko. Aby stać się posiadaczem tego przesympatycznego zwierzaka, trzeba dać kilkaset złotych, czasem około tysiąca i więcej. Zależy na jakiego sprzedawcę się trafi i jaki jest to dokładnie piesek.

2 komentarze

Leave A Response