sobota, 25 marca, 2023
Psy, opis rasy

Owczarek francuski beauceron to rasa psów, które należą do psów pasterskich oraz zaganiających. Podobnie zaliczono go do sekcji psów pasterskich. Pochodzi z Francji. Owczarek francuski beauceronto pies o dość mocnej budowie ciała. Mimo to nie jest zbyt ociężały. Występuje z ciętymi i nieciętymi uszami. Ma krótkie i grube włosy. Dopuszczane w przypadku tej rasy kolory to czarny podpalany, a także arlekin. Pies tej rasy rośnie do 70 cm, suka zaś do 68 cm. Waży w granicach od 30 do 50 kg.

Owczarek francuski beauceron – zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Owczarek francuski beauceron jest bardzo chętny do pracy, a także jest bardzo odważny. W stosunku do ludzi których nie zna jest raczej nieufny. Z kolei zawsze staje w obronie swojego opiekuna. Jest niezwykle inteligentny. Doskonale przystosowuje się do przebywania w mieszkaniu. Na ogół jest łagodny i może mieć styczność z dziećmi, szczególnie gdy się przy nich wychowuje, ale z drugiej strony jest bardzo agresywny w stosunku do innych psów. Odpowiednim opiekunem dla psa tej rasy jest osoba konsekwentna i zarazem doświadczona. Owczarek francuski beauceron na ogół jest sprytny, bardzo aktywny, ale też zdarza mu się wykazać zbyt dużym uporem.

Owczarek francuski beauceron to pies, który jest doskonałym stróżem, a także świetnie sprawdza się w roli psa pasterskiego. Może być również przewodnikiem dla ludzi niewidomych. Pies tej rasy jest łatwy w zakresie pielęgnacji, ale jednocześnie wymagający jeżeli chodzi o spacery. Ma duże zapotrzebowanie w kontekście aktywności fizycznej. To nie jest pies dla ludzi leniwych, a zdecydowanie dla osób, które podobnie jak on lubią sport, bądź chociaż spacery.

Leave A Response