sobota, 25 marca, 2023
Psy, opis rasy

Beagle jest rasą psa zaliczaną przede wszystkim do grupy psów gończych, ale też posokowców i psów ras pokrewnych. Sklasyfikowano ją jednocześnie do sekcji psów gończych oraz do podsekcji psów gończych małych. Pies pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest dość popularny, co się okazuje, nawet w Polsce. Początkowo wykorzystywano go do polowań w sforach na lisy, a także zające. Krążą pogłoski, iż pies ten powstał na skutek skrzyżowania francuskich psów gończych z terierami.

Beagle – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Beagle to średniej wielkości pies, o mocnej budowie ciała. Pies tej rasy jest najmniejszym psem z grupy psów gończych. Ma średniej wielkości głowę, szeroko rozstawione oczy, długie uszy, a do tego jeszcze mocny, średniej długości ogon. Jego sierść jest krótka i wyraźnie przylega do ciała. Występuje w umaszczeniu: bicolor, hare pied oraz mottle, choć już zdecydowanie rzadziej.

Beagle to pies przede wszystkim bardzo wesoły i żywy. Nie lubi siedzieć w jednym miejscu. Z natury jest psem niezależnym. Ma w zwyczaju włóczyć się bez celu. Chętnie się bawi, bez problemu może przebywać z dziećmi. Użyteczność danej rasy jest dość szeroka. Służy jako pies gończy, tropowiec, a także posokowiec. Poza tym mówi się również, iż jest to dzikarz oraz doskonały towarzysz.

Beagle to pies, który może borykać się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Wśród nich są problemy związane z urazami, infekcje, choroby genetyczne typu padaczka, dysplazja czy choroby oczu. Zabiegi pielęgnacyjne jakie należy wykonywać to czyszczenie uszu. Poza tym warto zadbać o jego sierść, zwyczajnie wyczesując ją. Okresowo należy też kąpać psa, a nawet można czyścić zęby.

Leave A Response