sobota, 25 marca, 2023
Psy, opis rasy

Pit Bull Terrier to rasa psa pochodząca z USA. Posiada średniej długości głowę w postaci prostokąta. Jego czaszka jest płaska, a policzki uwydatnione. Pysk psa tej rasy jest kwadratowy. Uszy ma wysoko osadzone, a także okrągłe, dość szeroko rozstawione oczy. Ma krótki i silny grzbiet, a jego klatka piersiowa nie należy do szerokich. Ogon nie dość że jest dość nisko osadzony, to jeszcze krótki. Przednie kończyny tego psa są duże i proste, a tylne delikatnie kątowane, lżejsze, ale zarazem silne. Pit Bull Terrier jest pokryty lśniącą i krótką sierścią, która jest w dodatku sztywna w dotyku. Suka waży w przedziale od 13,6 do 22,7 kg, a pies od 15,9 do 27,2 kg. Jego wzrost mieści się w granicach od 46 do 56 cm.

Pit Bull Terrier – zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Pit Bull Terrier to przede wszystkim pies wykazujący się dużą siłą i walecznością. Jest bardzo odporny na ból. Przez to może uparcie walczyć nie zaważając na wszelkie dolegliwości i samopoczucie. Jest to pies bardzo agresywny wobec innych psów i ogólnie zwierząt. Jeżeli zaś chodzi o ludzi, potrafią być w stosunku do nich pozytywnie i przyjaźnie nastawione. Wiele jednak zależy od jego wychowania. Odpowiednio wytresowany i wychowany Pit Bull Terrier, będzie łagodny nawet wobec innych psów. Trzeba tylko włożyć w ten cel sporo czasu i energii.

Pit Bull Terrier od zawsze był wykorzystywany do walki ze zwierzętami. Prawdopodobnie w związku z tym uznano tę rasę za niebezpieczną. Stąd też w wielu krajach zabrania się hodowli tego psa. Wśród danych krajów jest między innymi Polska.

Leave A Response